Układy wydechowe

Tuning mechaniczny

TUNING MECHANICZNY

Tuning układów wydechowych w samochodach — Luboń, Poznań

Tuning układów wydechowych jest w Polsce niezwykle popularny. Zazwyczaj kończy się on jednak na wymianie ostatniego tłumika. Ten nadaje autu bardziej „rasowego” dźwięku. Jednak nie jest to jedyna korzyść, jaką można osiągnąć przy tuningowaniu wydechu w aucie. Tu istotny jest przede wszystkim przyrost mocy, jaką dodatkowo można uzyskać. Stąd właśnie modyfikacje układów wydechowych są tak popularne. Fabryczne tłumiki są rozwiązaniem kompromisowym. Wyciszają pracę silnika podczas odprowadzania spalin. Jednak wiąże się to z utratą mocy. Dobrym rozwiązaniem jest zatem kompleksowy tuning układu wydechowego. Sportowy wydech zwiększa dynamikę auta. Jednocześnie zapewnia lepsze odprowadzanie gazów z komory silnika. Ma też wpływ na charakterystykę jego pracy.

NASZE REALIZACJE

Sportowe układy wydechowe — Pro Garage

Tuning układu wydechowego w samochodzie wydaje się prosty. Wszystko zależy jednak od oczekiwanych efektów. Niekiedy kierowcy decydują się jedynie na modyfikację ostatniej części układu. Wiąże się to z wymianą ostatniego tłumika. Niekiedy dodawana jest też oryginalna końcówka. Nie tylko zmienia ona dźwięk. Dodaje też indywidualnego charakteru. Profesjonalny tuning wydechu w samochodzie prosty jednak nie jest. Tu należy wykazać się nie tylko wiedzą w zakresie mechaniki pojazdowej. Istotne są też normy hałasu nałożone przez ustawodawców. Rzecz w tym, by maksymalnie wyciszyć pracę silnika. Obecnie koniecznością jest także trzymanie się restrykcyjnych norm spalin wytwarzanych przez jednostkę napędową. Odpowiadają za to różne elementy układu wydechowego. W nowych samochodach składa się on z:

 • kolektora wydechowego;
 • sondy lambda;
 • katalizatora;
 • filtra cząsteczek stałych;
 • tłumików;
 • rury wydechowej;
 • końcówki tłumika.

Zastosowanie powyższych elementów jest inne w przypadku różnych silników. Chodzi tu oczywiście o rodzaj paliwa, które zasila silnik. Układ różni się dla samochodów benzynowych i tych z silnikiem wysokoprężnym. Nie zmienia to faktu, że profesjonalny tuning układu wydechowego najprostszy nie jest. I nie należy go przeprowadzać we własnym zakresie. W najlepszym wypadku grozi to mandatem lub utratą dowodu rejestracyjnego. Może się tak zdarzyć w przypadku przekroczenia norm hałasu, czy spalin. Charakterystyczny dźwięk wydechu nie może przekroczyć natężenia 96 dB. Własne przeróbki niekoniecznie wpłyną też na przyrost mocy. Stąd tuning układu wydechowego warto zrobić z Pro Garage w Luboniu. Znamy się na tym. Dysponujemy ponadto niezbędnymi narzędziami i urządzeniami pomiarowymi. Nie pozwalamy sobie na błędy. Dajemy gwarancję nie tylko na sam układ wydechowy. Jesteśmy pewni, że tuning w naszym wydaniu nie spowoduje komplikacji podczas rutynowych kontroli pojazdu. Bez problemu samochód taki przechodzi też badania techniczne.

Układy wydechowe do samochodów wszystkich marek — tuning i modyfikacje

W Pro Garage tuningujemy układy wydechowe samochodów wszystkich marek. Stawiamy przy tym zarówno na optymalizację osiągów, jak i brzmienie samego wydechu. Do modyfikacji używamy części produkowane przez uznanych producentów. Wśród nich warto wymienić:

 • Milltek;
 • Capristo;
 • Remus;
 • Armytrix.

Tuningujemy też układy wydechowe samochodów na gwarancji. Nie wiąże się to z jej utratą. Tu stosujemy aktywne układy wydechowe firm Panthera i Maxhaust. Wszelkie modyfikacje wiążą się z optymalnym dopasowaniem poszczególnych elementów. Można dzięki temu liczyć na przyrost mocy silnika aż do 10%. W przypadku większych pojemności czyni to znaczną różnicę w osiągach samochodu. Zapraszamy zatem do Pro Garage w Luboniu nieopodal Poznania! Zapewniamy profesjonalny tuning układów wydechowych.