Mechanika samochodowa

Tuning mechaniczny

TUNING MECHANICZNY

Tuning mechaniczny samochodu jest skomplikowaną operacją. Wymaga kompleksowego planu. Nie można bowiem zwiększać bezkarnie mocy silnika, nie inwestując przy tym w układ hamulcowy. Na podstawę profesjonalnego tuningu samochodu składa się wiele czynników. To przede wszystkim:

 • właściwa i szeroka diagnostyka samochodu;
 • dopasowanie możliwych indywidualnych modyfikacji auta;
 • dobór części o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych;
 • regularny serwis tuningowanego samochodu;
 • wykwalifikowany zespół mechaników zajmujących się autem.

Zapewniamy to wszystko w Pro Garage w Luboniu pod Poznaniem. Stanowimy profesjonalny serwis samochody specjalizujący się w tuningu samochodów. Prowadzimy przy tym kompleksową naprawą aut. Na naszą ofertę składa się szeroki zakres usług. Począwszy od wymiany olejów, po remont skrzyni biegów, czy silnika w samochodzie. Zapewniamy profesjonalną wiedzę, narzędzia i wieloletnie doświadczenie. Przy tuningu mechanicznym samochodu bierzemy pod uwagę wiele czynników. Nie tylko wiek auta i oczekiwania Klienta. Także możliwości modyfikacji w głównych obszarach mechaniki samochodowej w zakresie tuningu. Są to między innymi:

 • układy zawieszenia;
 • układy hamulcowe;
 • karoseria;
 • zmiany w silniku auta;
 • montaż intercoolera.

To kluczowy dla tuningu mechanicznego zakres modyfikacji samochodu. Każdy projekt stanowi indywidualne wyzwanie. Choć często opieramy się na podobnych rozwiązaniach, ich wdrożenie w każde auto jest inne. Istotny jest właściwy dobór części samochodowych. Muszą one współpracować z pozostałymi układami auta. Tu niezbędne jest doświadczenie, którego nam nie brakuje.

NASZE REALIZACJE

Tuning mechaniczny samochodu

Tuning mechaniczny samochodu to bardzo szeroki pojęcie. Składa się na nie wszystkie modyfikacje, które związane są z osiągami samochodu. Można tuningować sam silnik. Można też zmienić układ dolotowy i wydechowy, układ napędowy, czy paliwowy. Nie należy zapominać o układzie kierowniczym. Wszystkie te modyfikacje mają znaczenie dla lepszych osiągów auta. Tuning zapewnia większą moc. Wraz z nią przyrost momentu obrotowego i poprawę reakcji na wciśnięcie gazu. Zwiększa się, często znacząco, przyspieszenie. Wraz z nim także prędkość maksymalna samochodu. By osiągnąć ten cel, niezbędne są modyfikacje wielu układów w aucie. Konieczny okazać się mogą:

 • mechaniczny tuning silnika, chip tuning;
 • modyfikacje układu chłodzenia;
 • montaż lub modyfikacja turbosprężarki;
 • zmiany w układzie skrzyni biegów i przeniesienia napędu;
 • tuning układu wydechowego;
 • tuning układu hamulcowego;
 • tuning zawieszenia w samochodzie;
 • tuning wizualny w zakresie mechaniki samochodowej.

Tuning mechaniczny to rozwiązanie doskonałe dla wymagających klientów. Równocześnie z nim często idzie zmiana wizualna. Auto staje się oryginalne i rozpoznawalne. Nie pozostaje bez znaczenia jego przyrost wartości. Każdy taki samochód staje się bowiem unikatem na skalę światową. Tuning mechaniczny to pierwszy krok. Nasz wykwalifikowany zespół stworzy niepowtarzalny samochód dla każdego. Mamy w tym duże doświadczenie. Co możemy stuningować w Twoim samochodzie?

Tuning układów zawieszenia w samochodach każdej marki — Pro Garage

Tuning układów zawieszenia w samochodach dotyczy wielu elementów jego konstrukcji. Najważniejsze są jednak sportowe sprężyny, amortyzatory i tuleje. Niekiedy konieczne są dystanse obniżające zawieszenie. Gwarantują one właściwe usztywnienie zawieszenia auta. Umożliwiają stabilniejsze i precyzyjne prowadzenie. Poprawiają ponadto wygląd auta, nadając mu sportowy charakter. W Pro Garage korzystamy z produktów znanych firm. To głównie: KW Suspension, Eibach, H&R Spring, Bilstein.​

Tuning układów wydechowych w samochodach

Sportowe układy wydechowe brzmią znacznie lepiej. Przede wszystkim jednak podnoszą moc. Poprawiają też charakterystykę pracy silnika. O tym, jak ważny jest tuning układu wydechowego w samochodzie, przekonywać nie trzeba. Jego dźwięk jest ważnym aspektem całokształtu przerabianego samochodu. Korzystamy z wydechów znanych i uznanych na rynku motoryzacyjnym firm. To głównie Milltek, Capristo, Remus i Armytrix. Do samochodów na gwarancji stosujemy aktywne układy wydechowe firm Panthera i Maxhaust.

Intercoolery — montaż

Intercooler to niezbędny element wyposażenia tuningowanego samochodu. Kto ma, ten wie. Chłodne powietrze w dolocie istotnie wpływa na jeszcze lepsze osiągi. Przede wszystkim intercoolery zapewniają bezpieczny wzrost mocy w aucie. W Pro Garage korzystamy przede wszystkim z produktów firm FMIC, Wagner, Airtec.

Modyfikacje układów dolotowych

Modyfikacje układów dolotowych w Pro Garage mają jedno zadanie. Więcej mocy! Wydajniejszy układ dolotowy zwiększa przepływ powietrza do silnika. Umożliwia to na uzyskanie dodatkowej mocy podczas tuningu. Niezbędne jest przy tym programowanie sterowników silnika. Jednak wzrost mocy jest naprawdę satysfakcjonujący. Korzystamy głównie z produktów firm K&N, Eventuri, Airtec, APR, AFE.

Tuning układów hamulcowych

Tuning układów hamulcowych to rzecz konieczna. Skuteczne i precyzyjne hamowanie jest niezbędne dla bezpieczeństwa. Każda modyfikacja hamulców wiąże się z dużą odpowiedzialnością. To istotny element tuningu. Nie tylko z uwagi na walory sportowe, ale właśnie bezpieczeństwa. Seryjne układy hamulcowe nie zawsze zapewniają optymalne hamowanie. Zwłaszcza przy zwiększonej mocy silnika. Dlatego wymieniamy je na produkty firm EBC, Black Diamond, DBA, BREMBO i inne.