CHIP TUNING

CHIP Tuning samochodów
Luboń, Poznań - Więcej mocy
i przyjemności z jazdy

CHIP TUNING w Pro Garage

Zwiększamy moc i moment obrotowy silnika, poprzez indywidualną modyfikację seryjnych ustawień komputera Twojego auta. Usprawniamy jego działanie, dajemy Ci więcej przyjemności z jazdy, a wszystko w bardzo bezpieczny sposób – przy zachowaniu fabrycznych tolerancji producenta.

Chip tuning to sposób na zwiększenie mocy silnika w samochodzie. Nie jest to metoda dla amatorów. Polega na modyfikacji oprogramowania komputera sterującego jednostką napędową (ECU). Chip tuning pozwala zwiększyć moc silnika w aucie bez ingerencji mechanicznej. Zmiana oprogramowania odblokowuje rezerwy mocy pozostawione przez producenta samochodu. To naturalna praktyka. Obniżając efektywność silnika, zwiększa się jego żywotność. Stąd w każdym samochodzie drzemią pokłady dodatkowych koni mechanicznych. Trzeba je tylko umiejętnie uwolnić i zapędzić do pracy. To właśnie gwarantuje chip tuning z PRO-GARAGE w Luboniu pod Poznaniem. Profesjonalne podejście pozwala nam uzyskać wzrost mocy każdego silnika. Nasze działania mogą być skierowane także w drugą stronę. Możemy zaprogramować sterowanie silnika samochodu tak, by zużywał mniej paliwa. Z pewnością stanie się to kosztem mocy. Jednak warto wskazać, że chip tuning niejedno ma oblicze.

KORZYŚCI Z CHIP TUNINGU

WIĘCEJ MOCY

W bezpieczny sposób zyskaj więcej koni mechanicznych oraz popraw moment obrotowy silnika. Sprawdź, ile mocy wyciągniemy z Twojego auta.

LEPSZA ELASTYCZNOŚĆ I PRZYSPIESZENIE

Chip tuning poprawi elastyczność silnika Twojego auta, co wpłynie na lepsze przyspieszenie, szybsze wyprzedzanie i większą przyjemność z jazdy.

bezpieczeństwo silnika

Dodajemy moc, która jest bezpieczna dla Twojego auta. Tworzymy indywidualne ustawienia dopasowane w 100% do Twojego auta i nie przekraczamy dozwolonych tolerancji mocy producenta.

diagnostyla

WIĘCEJ MOCY

W bezpieczny sposób zyskaj więcej koni mechanicznych oraz popraw moment obrotowy silnika. Sprawdź, ile mocy wyciągniemy z Twojego auta.

diagnostyla

LEPSZA ELASTYCZNOŚĆ I PRZYSPIESZENIE

Chip tuning poprawi elastyczność silnika Twojego auta, co wpłynie na lepsze przyspieszenie, szybsze wyprzedzanie i większą przyjemność z jazdy.

diagnostyla

BEZPIECZEŃSTWO SILNIKA

Dodajemy moc, która jest bezpieczna dla Twojego auta. Tworzymy indywidualne ustawienia dopasowane w 100% do Twojego auta i nie przekraczamy dozwolonych tolerancji mocy producenta.

previous arrow
next arrow

Jak robimy CHIP Tuning w samochodach?

DIAGNOSTYKA

Przed chip tuningiem wykonujemy szczegółową diagnostykę stanu technicznego Twojego auta w celu wykrycia ewentualnych usterek. Chip tuning wykonujemy tylko na stuprocentowo sprawnych pojazdach. 

power box'y progarage

POMIARY

Każdy chip tuning poprzedzamy pomiarami na hamowni, w celu ustalenia seryjnej mocy auta. Po wykonaniu programowania, wykonujemy ponowne pomiary i weryfikujemy, ile mocy udało się uzyskać dzięki naszej pracy.

chip tuning pro garge

PROGRAMOWANIE

Każdy samochodów programujemy indywidualnie, tworząc spersonalizowaną mapę ECU dostosowaną do danej jednostki napędowej w zależności od jej możliwości. 

DIAGNOSTYKA

Podczas jazdy próbnej i oględzin weryfikujemy stan techniczny podzespołów Twojego auta. W przypadku awarii któregoś z nich – wstrzymujemy się z pracami do czasu jej usunięcia przez właściciela lub nasz zakład mechaniczny.  Chip tuning wykonujemy tylko na stuprocentowo sprawnych pojazdach.

power box'y progarage

POMIARY

Każdy chip tuning poprzedzamy pomiarami na hamowni, w celu zweryfikowania jaką ilością koni mechanicznych i niutonometrów dysponuje Twoje auto. Pomiary wykonujemy również po wykonaniu programowania i wtedy weryfikujemy, ile mocy udało się uzyskać dzięki naszej pracy.

chip tuning pro garge

PROGRAMOWANIE

Każdy samochodów programujemy indywidualnie, tworząc spersonalizowaną mapę ECU dostosowaną do danej jednostki napędowej w zależności od jej możliwości. Sterowniki programujemy poprzez łączę OBD lub przez podłączenie ECU na stole, zapewniając najwyższą jakość i bezpieczeństwo chip tuningu.

CENNIK

Indywidualne strojenie dla każdego rodzaju silnika (diesel, benzyna).

Usługa zawiera diagnostykę w celu oceny stanu technicznego pojazdu, pomiar mocy seryjnej,
stworzenie indywidualnej mapy silnika podnoszącej moc oraz pomiary po wykonaniu chip
tuningu. Koszt modyfikacji uzależniony jest od rocznika oraz pojemności silnika.

Pomiar FWD, RWD, AWD

Usługa polega na wykonaniu profesjonalnego pomiaru mocy i momentu obrotowego auta na hamowni DynoPro. Wyniki pomiarów otrzymujesz na czytelnych wydrukach. 

Zajmujemy się kodowaniem pojazdów, a w szczególności: usunięciem
DPF/EGR/GPF/KAT/Adblue, usunięciem ogranicznika prędkości, wyłączeniem systemu
START/STOP. Zapytaj nas o cenę dla Twojego auta.

CHIP TUNING

Indywidualne strojenie dla każdego rodzaju silnika (diesel, benzyna).

Cena brutto:
od 1400 zł

Usługa zawiera stworzenie indywidualnej mapy silnika oraz pomiary na hamowni przed i po wykonaniu usługi. Po wykonaniu chip tuningu otrzymujesz czytelne wydruki z hamowni, potwierdzające zwiększenie mocy Twojego auta. Koszt modyfikacji uzależniony jest od rocznika oraz pojemności silnika.

HAMOWNIA

Pomiar FWD, RWD, AWD

Cena brutto:
od 150 zł

Usługa polega na wykonaniu profesjonalnego pomiaru mocy i momentu obrotowego auta na hamowni DynoPro. Wyniki pomiarów otrzymujesz na czytelnych wydrukach. 

POWER BOX

Power Box’y firmy CPA Chiptuning, Race Chip oraz DTE Systems

Cena brutto:
od 2599 zł

Montaż Power Box’a zwiększa moc i moment obrotowy, a jednocześnie nie powoduje utraty gwarancji na auto. W ofercie posiadamy 3 typy Power Box’ów, które zwiększają moc od 20% do 30%.

 

PROGRAMOWANIE AUT

Poniższe ceny uwzględniają, że kodowanie dodatkowych funkcji auta wykonywane jest w pakiecie z usługą Chip Tuningu.

Cena brutto:
od 149 zł do 349 zł

Usunięcie ogranicznika prędkości Cena brutto: 249 zł Wyłączenie systemu START/STOP Cena brutto: 149 zł Aktywacja Launch Cotrol Cena brutto: 299 zł Aktywacja Pop & Bang Cena brutto: 349 zł

Chip tuning to zmiana oprogramowania komputera sterującego silnikiem. Tyle teorii. Reszta to już praktyka i nasze doświadczenie.

W samochodach nowszych wgrywanie oprogramowania wykonujemy przez:

  • Gniazdo diagnostyczne OBD i CANBUS;
  • Port BDM;
  • Przeprogramowanie układu pamięci sterownika.

Metoda chip tuningu w samochodzie zależy od marki i modelu. Producenci stosowali różne metody programowania. Stąd i różne sposoby chip tuningu silnika w aucie. Bez względu na sposób, zawsze osiągamy zamierzony efekt. Najczęściej to zwiększenie mocy silnika i momentu obrotowego. I tu ważne ostrzeżenie! Nie poddajemy chip tuningowi samochodów na gwarancji! To niemal pewne, że producent odrzuci każde ewentualne roszczenia. Czy można podnieść moc silnika w samochodzie na gwarancji? Można. Służy do tego Power Box. Jednak w samochodach po gwarancji można pozwolić sobie na więcej. Warto jednak dokonać chip tuningu silnika u profesjonalistów. Czyli u nas. Istotne jest oprogramowanie, którego używamy. Nie bez znaczenia jest też nasza wiedza. Podczas chip tuningu jednostki napędowej łatwo jest przesadzić. A to znacznie skróci jej żywotność. W PRO-GARAGE pod Poznaniem możesz liczyć na złoty środek!

NASZE REALIZACJE

FAQ

Tak! Przed usługą Twoje auto zostanie poddane wnikliwej diagnozie, a sam tuning nie wymaga ingerencji mechanicznej.

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki mocy i sprawdź ile mocy zyska Twój samochód.

Cena ustalana jest indywidualnie i jest zależna od zakresu prac.

Co daje chip tuning silnika — efekty mapowania silnika

Chip tuning silnika w samochodzie ma zazwyczaj jeden cel. To zwiększenie mocy jednostki napędowej. Najpopularniejszym sposobem jest modyfikacja oprogramowania silnika. Co jednak daje chip tuning silnika? Czego należy się spodziewać?

  • Wzrost mocy silników doładowanych – 20 do 25%;
  • Wzrost mocy silników wolnossących – 5 do 10%;
  • Obniżenie zużycia paliwa;
  • Zwiększenie wydajności silnika;
  • Poprawa elastyczności i kultury pracy silnika.

Każdy tuning silnika wpływa na cały samochód. Daje radość z jazdy (nie lokujemy produktu) i podnosi bezpieczeństwo na drodze. Zwłaszcza gdy za nim idą inne modyfikacje auta. Chip tuning dopasowujemy indywidualnie do każdego samochodu. Tu nie ma rutyny. Każdy motor ma różne parametry, zwłaszcza w samochodach po gwarancji. Dlatego w PRO-GARAGE zawsze indywidualne podchodzimy do chip tuningu silnika każdego samochodu. Efekty zaskakują. Zwłaszcza przy jednostkach turbodoładowanych. Auto zyskuje na przyspieszeniu i komforcie wyprzedzania. Często wiąże się to ze zmniejszeniem zużycia paliwa. Warto to sprawdzić! Jesteś zainteresowany chip tuningiem swojego auta? Zapraszamy do kontaktu! Efekty z pewnością Cię zaskoczą!