VW Passat - strojenie Stage 2

Dla jednych to zwykły Passat 1.8 tsi, a dla właściciela – auto wyjątkowe, warte każdej modyfikacji. Do nas trafił na Stage 2 – strojenie silnika po zamontowaniu przez inny warsztat nowego intercoolera, dolotu i wydechu.

Auto nie było łatwe do pracy, co potwierdza fakt że byliśmy trzecim studium tuningowym, w którym właściciel stroił auto. No i nam się udało wystroić je tak, że zyskało więcej mocy, ale przede wszystkim jechało płynnie, bez błędów w sterowniku i w pełni sprawnie. Z wielu względów Passat wymagał sporo pracy – po pierwsze już po zamontowaniu tuningowych części auto miało mniej mocy niż powinno mieć seryjnie. Musieliśmy się mocno nagłowić, aby najpierw ustawić dobrze silnik na nowych podzespołach, a dopiero potem szukać więcej mocy.

Wynik finalny nie robi furory, ale od dodatkowej mocy ważniejsze jest czasami to, aby auto na tuningowych podzespołach działało sprawnie, poprawnie i dawało dużo radochy – ostatecznie zarówno my, a przede wszystkim właściciel jest zadowolony z efektu.

Efekty? Wzrost mocy o 36km i 56nm.

  • Seria:         161km / 262nm
  • Strojenie: 197km / 318nm